Yemek Odası Dekorasyonunda Nelere Dikkat EdilmeliYemek odaları aynı bir oda olarak düşünmek yerine salon ile bağlantılı bir takım olarak düşünmek daha doğru olacaktır. Salon dekorasyonu içerisinde kendisine yer bulan yemek odası dekorasyonu en az salon dekorasyonu kadar önemlidir. Bu nedenle bugün sizlere yemek odası dekorasyonu için 5 hassas ayrıntı konusunda işinize yarayacak bilgiler vereceğiz.

ev-dekorasyon-fikirleri8

Yemek odası dekorasyonu için klasik tarzı benimseyenlerin yanında daha renkli ve aydınlık iç açıcı yemek odası dekorasyonu görmek isteyenler de vardır. Bu nedenle dekorasyon seçimlerinde yemek odasının büyüklüğü ya da salonla bir olup olmamasına göre dekorasyon fikirleri değişecektir.

Bütün bu noktaları belirlemeniz yemek odası dekorasyonu için yol haritanızı ortaya çıkaracaktır. Şimdi lafı çok da uzatmadan yemek odası dekorasyon fikirleri için kritik 5 noktayı açıklayalım:

yemek-odasi-dekorasyonu2

Yemek odası dekorasyonu nasıl yapılır?

1) Salonda ya da yemek odasında her zaman ki gibi ferah bir oda istiyorsanız fazla eşyalardan kurtulmanız gerekiyor. Yemek odasında yemek sohbetleri ve aile meclisleriyle muhabbet edileceğinden dolayı kargaşa yaratacak eşyalara güle güle diyin. Sade eşyalarla çok daha keyifli sohbetlere gireceğinizi hayal edin ve yemek odasındaki eşyaları sadeleştirin.

2) Çok misafir ağırlayan bir yapınız varsa yemek odası takımını mutlaka açılan kapanan özellikli olanlardan seçmenizde fayda var böylelikle 8 ve daha fazla misafir ağırlama durumunda masanın genişlemesiyle kalabalık misafirleri ağırlamanız kolaylaşacaktır.

3) Yemek odasının ferah ve aydınlık görünmesine yardımcı bir durum da aydınlatma konusudur. Eğer yemek odasını açık renklerle dekore ettiyseniz daha yumuşak ışık kullanımı yerinde olacaktır. Fakat koyu renklere sahip bir dekorasyon tercih edildiyse burada da aydınlatma ünitesinin yeterli olması gerekebilir.

yemek-odasi-dekorasyonu

4) Yemek odası dekorasyonu için bir güzel tavsiyemiz de ayna üzerinedir. Ayna kullanımı odaları ferah ve iç açıcı göstereceği için yemek odanızın bir duvarını büyük bir aynaya ayırabilirsiniz. Böylelikle yemek odası dekorasyonu hem kullanılan renkler hem aydınlatma ünitesiyle birlikte ayna kullanımını da eklersek çok daha ferah ve geniş bir görüntüye sahip olacaktır.

5) Yemek odasını hareketlendirecek birkaç dokunuşta bulunmak isterseniz klasik parçalarla uyumlu olabilecek aksesuar ve parçaları kullanabilirsiniz.

yemek-odasi-dekorasyonu5

 

yemek-odasi-dekorasyonu1

 

yemek-odasi-dekorasyonu3

 

yemek-odasi-dekorasyonu4Bir önceki yazımız olan Evinizde Sıcak Bir Atmosfer Oluşturmanın 10 Yolu başlıklı makalemizde sıcak atmosfer, sıcak dekorasyon ve sıcak ev hakkında bilgiler verilmektedir.


Yemek Odası Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık