Vintage ve Country Arasındaki Fark Nedir?

25 Mayıs 2015
1.543 kez görüntülendiŞuan ortalarda dönüp duran Country Tarz ve Vintage Tarz Mobilyalar da ne oluyor diye düşünüp duruyorsanız doğru yerdesiniz. Country ve Vintage tarz arasında aslına bakınca gözle görülür bir çok fark var.

Öncelikle country mobilyalar sade, pastel tonlarında olur. Countrynin anlamı ingilizcede “taşradan gelendir” Yani bundan da anlayacağımız üzere modernlikten uzak, Amerikan köy evleri tarzıdır.

Samimi, sıcak, huzur veren ayrıca mütevazi bir tarza sahiptir. Güller, toz pembeler, açık maviler, ekoseler sık sık kullanılır. Mobilya fazla işlenmez ve doğallığı bozulmaz.

İşte country tarz dekorasyonlar;

conuntry1country 2country 3country 4countrycountry4

Gelelim vintage tarza. Vintage sadece mobilyada değil bir çok alanda kabul görmüş bir tazrdır. Vintage mobilya en basit şekliyle en az 20 en fazla 90 yıl kadar bir geçmişe sahip mobilyalardır. Zaten antika mobilya ile ayrıldığı temel farkı burasıdır. Bir mobilya genellikle 100 yıldan daha az bir geçmişe sahipse vintage, yaşı 100 yıl ve üzeriyse de antika olarak anılabilir.

Bir eşyanın Vintage olabilmesi için geçmişte bir dönemi temsil ediyor olması ya da önemli bir tasarımcının ikonlaşmış bir tasarımı olması gerekiyor.

İşte vintage tarz dekorasyon örnekleri;

vintage yatak odası3vintage yatak odası


vindage yatak odası 4 vintage oda vintage yatak odası 5 vintage yatak odası 6

vintageBir önceki yazımız olan Muhteşem Taş Banyolar başlıklı makalemizde banyo dekor, banyo dekorasyon ve banyo dekorasyon fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık