Ucuz Dekorasyon Önerileri

Ucuz Dekorasyon Önerileri

PAYLAŞ


İnternette, dergilerde ev dekorasyonu diye bir arama yaptığımızda nasıl da güzel evler çıkıyor değil mi? Ama kaçımız bunu evinde uygulayabiliyor? Ne yazık ki bize gösterilen resimler bizim de “off ne güzelmiş” diye içimizden geçirdiğimiz evlerin çoğunluğu yurtdışında belli ki maddi olanakları yerinde olan hatta mimarla bile çalışmış olabilecek kişilerin evi.

Ev dekorasyonu biraz maliyetli, kısıtlı bütçelerle yaşadığımız bir gerçek. Kredi kartları krediler faturalar derken ev dekorasyonuna ayıracağımız bütçe o resimlerdeki evler için pek de yeterli olmuyor.

İşte burada devreye ucuz dekorasyon fikirleri giriyor. Ucuza çok da güzel evler döşemek mümkün. İşte size benden ucuz ev dekore etmenin birkaç yolu;

1.Zaman ayırın, araştırın

Emeksiz aş olmayacağı gibi zaman ayırmadan gezmeden de ucuza ev döşeyebileceğinizi sanıyorsanız işte orada bir hayli yanıldınız demektir. Ucuz dekorasyon fikirleri için yeni mağazalar kuytuda köşede kalmış dükkanlar ve tabi ki internet siteleri size yardımcı olacaktır. Mimarla çalışmadığınız sürece ki konunun başlığı ucuz dekorasyon bu işe kendiniz emek vermek zorundasınız.

ucuz dekorasyon3

2. Alışveriş sitelerinden faydalanın

Alışveriş siteleri eve alacağınız bir iğne için bile bence bir nimet. Mağazada gördüğünüz bir ürünün aynısını aynı markasını bir sitede neredeyse yarı yarıya ucuz bile alabiliyorsunuz. Ucuz dekorasyon için de bu sitelerden kesinlikle yararlanmanızı tavsiye ederim.

Bu arada sitemde gözüme çarpan gördüğüm beğendiğim aldığım ucuz ürünleri paylaşacağım.

 

 

3.Eskileri yenileyin

Boyanan eski dolaplar, yüzü değiştirilmiş koltuklar, eskiden başka bir şey için kullanılırken yeni bir işleve getirilen eşyalar. Emin olun ki kendi yenilediğiniz eski bir eşyanın tadını başka hiçbir şey veremez. Evinizde işe yarayabilecek şeyleri atmayın. Aman dikkat bu uğurda evi çöp eve de çevirmeyin. Unutmayın fazla kalabalık evler size huzur değil kasvet verecektir.

eskileri yenile

 

4.El yeteneğinizi ortaya çıkarın

Eskileri yenilemek de büyük bir yaratıcılıkken benim burada bahsettiğim başka şeyler. Ucuz dekorasyon istiyorsanız niye bir kırlente o kadar para veresiniz ki ve ya bir kavanoza. İşte burada sizin el beceriniz ve yaratıcılığınız devreye giriyor. Alın 1 metre etamin işleyin kanaviçenizi. Kırlentler, duvar panoları, masa örtüleri, runnerlar. Emin olun mağazadaki fiyatların çeyreğine bile mal etmemiş olursunuz. Dikiş yapmayı öğrenin ki o bilmem ne kadara satılan havlular yerine o güpürleri siz dikin aldığınız havlulara. Hem zevkli hem daha ucuz olsun. Şunu da söyleyeyim bir başlarsanız bir şey oluşturmaya, yaptığınız şeyleri severseniz asla vazgeçemeyeceğiniz bir hobiniz olacaktır.

ucuz dekorasyon

5.Ucuz olsun derken kaliteden çok da ödün vermemeye çalışın

E bilirsiniz ucuz etin yahnisi pek olur. Aldığınız mobilya, eşya size sıkıntılar çıkaracak ise daha yılı dolmadan yenilemek zorunda kalacaksanız burada ucuz alışverişin size de pek fayda sağladığını söyleyemeyiz. Şunu da unutmayın hani 3. Madde de boyanan mobilyalar var ya onlar kaliteli oldukları için eskidikleri halde boyanıp kullanılmaya devam edilebildi. Örneğin kalitesiz bir koltuğun iskeleti de sağlam kalmayacağından eskiyince direk atmaktan başka çare yoktur.

ucuz dekorasyon fikirleri

 Bir önceki yazımız olan Küçük Salonlar Nasıl Dekore Edilmeli? başlıklı makalemizde salon dekor, salon dekorasyon ve salon dekorasyon fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.