Salon Dekorasyon FikirleriBu yazımızda salon dekorasyonu uygulamalarında nelere dikkat edeceğinizi ve hangi kurallara uymanız gerektiğini örnekler ile beraber yayınlayacağız. Öncelikle salonun insan hayatındaki önemli yerini açıklayalım; Her evin mutlaka bir salonu vardır. Ve bu salonlar mümkün mertebe dekorasyon uygulamalarına ihtiyaç duyar. Bunun en büyük nedeni ise sık kullanılmaları ve ev misafirlerini, ziyaretçileri aynı zamanda evin içinde yaşayan insanlara hem farklı bakış açısı sunması, hemde evin dekorasyonu için iyi bir izlenim bırakması gibi yüksek seviyede önemi vardır. Bu önemi korumak içinde evimizi modern hale sokmayı aynı zamanda dekoratif eşyalar ile süslemeli ve salonu gösterişli hale getirmeniz önemli bir kuraldır.

Salon Dekorasyon Fikirleri

izlerinde bildiği gibi evin en önemli odalarından biri salondur. Bir salon ne kadar güzel olursa evin ihtişamı o kadar iyi olur. Bu yüzden salonda kullanılan tüm ürünler özenle seçilmeli ve ekstradan dekoratif uygulamalar gerçekleştirmeniz gerekir. Şimdi sizlere salonlarda hangi rengin çoğunlukla kullanıldığını ve hangi duvar kağıtlarının daha fazla tercih edildiğinden bahsedelim;

İlk önce bilmenizi istediğimiz kurallar renk ile duvar kağıdını çok iyi kombine etmeniz. Çünkü en önemli havaları ve bu ikisiyle sağlayacağız.

Yıllardır değişmeyen, ölmeyen ve hala bir çok kişi tarafından kullanılan renkler: beyaz renk, şampanya rengi, kum beji rengi ve bej renklerinden oluşmaktadır. Salon dekorasyon modellerinden kullanılan bu renk tonlarının örnekleri ise aşağıdaki gibidir:

Salon-Dekorasyon-Fikirleri-1 salon-dekorasyonu-fikirleri-2 salon-dekorasyonu-fikirleri3

En çok kullanılan renk tonlarını yukarıda yayınladık. Birde bunların dışında genel renk tonları yer almaktadır. Bu renk tonları da aşağıdaki gibidir:

Ev dekorasyonları için genel renk seçenekleri yukarıda yayınlamış olduğumuz görselde kodlarıyla beraber yayınlanmıştır.

Şimdi bu renkler hakkında bilmeniz gereken detayları açıklayalım; binlerce renk olmasına rağmen en çok kullanılan renk tonları biraz öncede belirttiğimiz gibi beyaz, şampanya ve bej renklerinden oluşmaktadır. Bunun nedeni ise bu renkler göz yormayan aynı zamanda yıllardır alışılmış tonlar olduğu için hepimizin gözüne hoş gelir. Tam tersini düşünür daha canlı renkler kullanırsak gözümüzü alır ve mobilya renklerinizin dışına çıkmış olursunuz. Bizim bu konuda önerimiz canlı renklerden ziyade can alıcı daha açık renk tonlar kullanmanızdan yanadır.

Şimdi duvar kağıdı modellerine göz atalım:

İthal-Salon-Duvar-Kağıdı-Modelleri2 salon-icin-duvar-kagidi-ornekleri-modelleri-fiyatlari4 tv-arkasına-duvar-kağıdı-görselleri3Bir önceki yazımız olan Banyo ve Mutfak Mozaikleri başlıklı makalemizde banyo dekorasyon fikirleri, banyo dekorasyonu ve banyo mozaik hakkında bilgiler verilmektedir.


Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık