Okuma Köşeleri

12 Kasım 2015
656 kez görüntülendiEvde keyifle kitap okuyabileceğiniz bir köşeniz var mı? Ya da Pazar sabahları çayınızı yudumlarken gazetenizi okuyabileceğiniz? 

Okumak sizin bir tutku haline dönüşmeye başladıysa, evinizde mutlaka bir okuma köşesi oluşturmanız gerekir. Kitaplık, rahat bir koltuk, sehpa ve aydınlatma ürünü… 

Okuma köşesinin dekorasyonunda bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Öncelikle evde kendinizi en rahat hissettiğiniz alanı belirlemelisiniz. Bu salondaki pencere önü olabilir, yatak odasında sessiz bir köşe olabilir. 

okuma-kosesi

okuma-kosesi2

okuma-kosesi3

okuma-kosesi4

Okuma köşesinin  aydınlatması da bir o kadar önemlidir. Hele de gece kitap okumayı seviyorsanız. Bunun için göz yormayan, loş ışık yayan abajur ve lambaderleri tercih edebilirsiniz.

okuma-kosesi5

Okuma alanı oluştururken kendi stilinizi göz önünde bulundurun ve etrafını kendinizi rahat hissedeceğiniz elementler ile sarın. Unutmayınki, burası sizin özel alanınız.

okuma-kosesi6

Hep ev den alınmıştır.Bir önceki yazımız olan Retro Dekorasyon başlıklı makalemizde retro ve retro dekorasyon hakkında bilgiler verilmektedir.


Okuma Köşeleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık