Küçük Banyoları Büyük Göstermekbanyo

Günümüzde birçok evde küçük banyolara rastlanabiliyor. Küçük banyo dekorasyonu büyük banyolara oranla biraz daha zor olabilir. Kullanışsız ya da alan olarak yetersiz mekanları bazı dekorasyon önerilerini uygulayarak olduğundan daha büyük ve ferah gösterebilirsiniz. Gün içerisinde oldukça fazla kullanılan banyoların küçük olması dekorasyon yapılırken daha hassas davranılmasını gerektirir. Çünkü dekorasyonda yapılan hatalar banyoyu olduğundan çok daha küçük, basık ve kasvetli gösterebilir. İşte size banyo dekorasyon fikirleri

banyo2

Küçük banyoları dekore etmek konusuna size önereceğimiz bazı dekorasyon uygulamaları ve ufak dokunuşlar sayesinde banyonuzu olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz.

  1. Küçük banyonuzu daha ferah ve büyük göstermek için banyodaki esas mobilyalarda ve duvarlarda açık renkler kullanabilirsiniz. Banyonuzun genel dekorasyonunda koyu ve baskın renklerden kaçının. Pastel renkleri, nötr renkleri ve beyaz tonları arka planda kullanın. Canlı renkleri aksesuarlarda kullanarak banyo dekorasyonunuzu renklendirebilirsiniz.

banyo3

 

Seçeceğiniz mobilyaların boyutları da oldukça önemlidir. Banyoyu daraltacak mobilyalardan kaçınmakta fayda var. Örneğin banyo dolap derinliklerinin 10 cm altında olmaması gerekir.

banyo5

Eğer banyonuz kaldırabilirse lavabo üzerine büyük bir ayna taktırın. Kullanacağınız aynalar, banyo içinde ışığı, rengi ve deseni yansıtarak, mekanı daha geniş gösterecek ve banyonun görüntüsünü ikiye katlayacaktır. Bir kocaman ayna yerine irili ufaklı birçok ayna da kullanabilirsiniz.

banyo6

 

Küçük bir alanı küçük aksesuarlar daha da küçük göstereceğinden boyutu küçük olan aksesuarları tercih etmek yerine daha büyük olanları banyonuzda kullanabilirsiniz. Banyonuza kokulu, küçük mumlar, dekoratif taşlar, sepetler, havlular yerleştirerek şık bir görünüm oluşturabilirsiniz. Tek parça banyo paspası kullanabilirsiniz.

banyo8

 

Banyonuzda yer verebileceğiniz kullanışlı raflar, hem eşyalarınızı koymak açısından oldukça işinize yarayabilir, hem de küçük banyolarınızı daha fonksiyonlu kullanmanızı sağlar.

banyo9

 

Banyoda doğru aydınlatma yapmak banyonuzu daha büyük gösterebilmenizi sağlar. Banyonuzu genel aydınlattıktan sonra, ayna üzerinde kullanabileceğiniz ışıklar ile aydınlatmanızı tamamlayabilirsiniz.

banyo10

 

Banyonuzun dağınık görünmesi alanı daha da daraltabilir bu nedenle dağınık görünüm yaratacak ve gözü yoracak her türlü fazla eşyayı dolaplara ve çekmecelere kaldırın.

banyo 4

 

Küvet için büyük ürünler tercih etmek yerine yarım küvetler ya da köşe duşa kabinler kullanılabilir.

banyo 7

 

Yerler için renk tercihi yaparken beyaz renk yerine daha az kir gösterecek gri rengi tercih edebilirsiniz.

banyo11

 

Büyük ve hantal dolaplar yerine duvara monte edilmiş dolap tercih etmek daha uygun olacaktır.

banyo12

Birbirinden güzel ev dekorasyon fikirleri için diğer makalelerimize de göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Kalın sağlıcakla:)

Kaynak: dekorasyonlu hayatBir önceki yazımız olan 2016 Duvar Kağıdı Modelleri başlıklı makalemizde 2016 duvar kağıdı modelleri, 2016 duvar kağıdı trendleri ve dijital duvar kağıdı hakkında bilgiler verilmektedir.


Küçük Banyoları Büyük Göstermek Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık