Küçük Banyo Dekorasyon Fikirleri

1 Nisan 2015
4.033 kez görüntülendiEvimizin güzelliği bir bütündür. Ama bazı yerlerin işlevselliği daha önemlidir. Mesela banyolar. Banyolarda güzel bir dekorasyonla birlikte olması gereken en önemli şey temiz ve düzenli olmasıdır. Bu yüzden banyolarda dikkat etmemiz gereken bir çok husus var. Maalesef bizim evlerimizdeki banyolarımız dekorasyon dergilerindekiler kadar büyük değil. Herkesin çamaşır makinesi için koridorunda  dolap yeri de yok. Bu durumda banyoda çamaşır makinesi için de bir yer açmak gerekiyor.

küçükbanyo 9

İşte bu ve bunun gibi şeyler düşünüldüğünde banyoyu dekore ederken düşünmemiz gereken en önemli şey hijyen. İşte size banyonuzla ilgili birkaç öneri

  1. Ortalık ıvır zıvırla dolu olmamalı. Banyonuzu gereksiz süslerle çok da doldurmayın.
  2. Banyo seramik renginizi toprak gri, buz mavisi tonlarında seçmek temizlik aşamasında size kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca lavabonun ve klozetin arkasından uzanacak olan kemerler veya duvar ve yerin farklı ama uyumlu mozaik taşlarla kaplanması banyonuzu güzelleştirecektir.
  3. Lavabonun altını ve mümkünse çamaşır makinenizin gireceği alanı tavana kadar dolap yaptırın. Çok dolabı her ne kadar sevmesem de banyodaki havlular, tuvalet kağıtları, deterjanlar, bezler, diş fırçaları için bir yer olmak zorunda.
  4. Banyo aynanız büyük olsun ve mümkünse lavabonun 5- 10 cm. yukarısından başlasın. Aynanın alçakta ve büyük olması banyoya genişlik sağlayacaktır.
  5. Aynanın üzerinde spot ışık olsun.
  6. Küçük banyolarda duş teknesi yer avantajı sağlayacaktır. Duşakabinin tamamen cam olması banyonuzu daha büyük gösterecektir.

Şunu unutmamak lazım banyolar sadece yaşanılan değil kullanılan bir yerdir. Düzenli ve istediğimizde aradığımızı bulabilmemiz önemlidir. Benim fikrim aksesuar sevdanızı evin başka yerlerinde göstermenizden yana. Küçük bir banyoya sahipseniz tek kullanabileceğiniz aksesuar diş fırçalık setiniz ve paspastır. Fazlası banyonun kullanım alanını daraltır ve pek de hijyenik olmaz. (Resimleri netleştirmek için üzerine tıklayabilirsiniz.)

küçükban

kğüçük banyp6 küçük banyo 10 küçük banyo küçük banyo32 küçükbanyo 8  küçükbanyo1 küçükbanyo2 küçükbanyo3 küçükbanyo4 küçükbanyo31 küçükbanyo33 küçükbanyo45 küçükbanyo55 küçükbanyo88 küçükbanyo97 küçükbanyo888 küçük-banyo-dekorasyon-görselleri küçük-banyo-dekorasyonları küçük-banyo-dekorasyon-örnekleri küçük-banyo-görselleri küçük-banyo-modelleri küçükbn küçüknbayo78 küşşük banyyooBir önceki yazımız olan Kırmızı Güller Pano başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık