Kanepe SeçimiSalonunuzu ister sosyalleşmek ister dinlenmek için kullanın, ihtiyacınız olan sihir, doğru kanepe. Evin en çok vakit geçirilen alanı için doğru kanepe seçimi, mekanın istediği ile kullanıcının istediğini aynı aynda verebilen kanepeyi bulabilmek demek. Kanepe seçerken biçim, hacim, tarz, işlev ve en önemlisi ergonomisini göz önünde bulundurmalıyız.

-Öncelikle hangi boyutta bir kanepe almanız gerektiğine karar verin. Bu kararı verirken sadece odanızın boyutuna değil, kanepenin diğer mobilyalara, özellikle orta sehpaya oranını göz önüne alın.

kanepe

-Yaşam tarzınızı düşünün ve bu stilden hareketle kanepe döşemenizin nasıl olmasını istediğinizi belirleyin. Eğer çocuğunuz veya evcil hayvanınız varsa seçimlerinizin evdeki herkese uygun olmasına dikkat edin.

kanepe1

-Kanepenizin renk ve tarz açısından odanın diğer mobilyalarıyla uyumlu olmasına özen gösterin.

kanepe2

-Eğer uzun bir süre mobilyalarınızı yenilemeyi düşünmüyorsanız, kanepeniz için seçtiğiniz materyalin ve stilinin uzun yıllar kullanabileceğiniz tarz ve kalitede olmasına dikkat edin.

kanepe3Bir önceki yazımız olan Küçük Banyoları Büyük Göstermek başlıklı makalemizde banyo dekorasyon, banyo dekorasyon fikirleri ve ev dekorasyon fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Kanepe Seçimi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık