Kanaviçe Tasarımlar

20 Mart 2015
576 kez görüntülendiBu yazıda size kanaviçenin nasıl yapılacağını anlatacak değilim çünkü internete girdiğinizde bin bir sitede bin bir metodu anlatılmakta. Zaten atom parçalamak da değil olay. Çarpı yapa yapa gidiyorsunuz. Herkesin o çarpıyı yapma şekli farklı. Ama siz zamanla elinize en kolay geleni zaten bulacaksınızdır. Benim esas amacım kanaviçenin nasıl kolay nasıl güzel nasıl tatlı olduğunu anlatmak. Çünkü en beceriksizim diyen birinin bile en rahat işleyebileceği bir nakış türü kanaviçe.

en mesela asla dantel oya işleyemezken kanaviçeyi ilk 10 yaşlarımda yapmıştım. Bu durumda aslında çocuklarınızla birlikte yapabileceğiniz çok keyifli bir faaliyet kanaviçe. İşin sonunda sonucu görünce hem bir mutluluk hem de bunun devamı gelmeli düşüncesi sarıyor insanı. Çocukların da yaratıcılıklarını, kendine güvenlerini, el becerilerini geliştireceği muhakkak.kanaviçepanoo

Kendi adıma kanaviçe konusunda birkaç ipucu vereyim yine de ;

  1. Bence kalın etamin kumaşlarına işlenen kanaviçeyi kasnakta yapmayın. Çünkü aşağı yukarı diye yaparken çok zaman alıyor. Kumaşın bükülmesi kanaviçe işlerken rahatlık sağlar.
  2. Eğer kanaviçe örneğini internetten alıyorsanız ve görüntü kalitesi çok iyi değilse büyütmek çözüm olmuyor. Renkler daha kötü birbirine girip görülmesi zor bir hal alıyor. O yüzden ya görüntü kalitesi iyi olan bir örnek bulmaya çalışın ya da kendiniz sayarak örnek çıkarın. O örnek çıkarken biraz zorlanacağınız malum ama işlerken rahat olur en azından.
  3. Eğer kanaviçeyi kırlent yapacak veya kasnağa takıp pano yapacaksanız sakın ola çok kesmeyin kumaşınızı. Ya da kestikten sonra hemen teyelleyin. Diğer türlü etamin kumaşı siz işlerken ip ip akıyor. Bir bakmışsınız sonra kasnağınıza küçük gelen bir işlemekanaviçe kese var ortada.kedi kanaviçekanaviçekanaviçe örnek


Bir önceki yazımız olan Ucuz Dekorasyon Önerileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık