İskandinav Tarzı Yatak OdasıPek çok kişinin kısa sürede favorisi haline gelen İskandinav tarzı yatak odaları için 5 öneri sayesinde aydınlık, sade ve sıcak yatak odalarına kavuşmanız çok daha kolay hale gelecektir. Modern tasarımlı düz mobilyalarla sıcak aksesuarların bir araya gelmesiyle oluşturulan bu tarz bir yatak odasının İskadinav tarzının ferahlığını ve olumlu enerjisini evinize getirmesi size büyük bir rahatlık sağlayacaktır. Bu bakımdan yatak odası dekorasyonu yaparken önerilerimizi incelemeniz ve uygulamanız yararınıza olacaktır.

  • Sıcak ahşap detaylar kullanın: İskandinav tarzı dekorasyonların en karakteristik özelliklerinden biri mekanda kullanılan ahşap malzemelerdir. Kimi zaman mobilyada kimi zaman yer döşemelerinde kullanılan bu ahşap detaylar kullanılırken odanın büyüklüğü ve ne kadar ışık aldığı konusuna da dikkat etmeniz gerekir. Karanlık bir odada fazla ahşap kullanılması odanın boğulmasına daha da karamasına neden olabilecektir.
  • Sade tasarımlı mobilyalar tercih edin: Mobilyaların işçilikleri ile değil ince hatları ve düz çizgileri ile öne çıkması bu tarz bir yatak odası için daha uygun olacaktır. Ancak illa düz köşeler kullanılan mobilyalar kullanmak zorunda değilsiniz. Yuvarlak ve kıvrımlı tasarımların odanızı daha ilginç bir hale getireceğini görebilirsiniz.
  • Metal aksesuarlarla vurgulama yapın: Metal aksesuarlar bu tarz bir odada ışıltı katma ve donuk dekorasyonu engelleme gibi bir işleve sahip olduğu için endüstriyel tasarımlı bir lamba, metalik gri bir sandalye ya da metalik çerçeveli fotoğraflar kullanmanız yatak odanıza ışıltı katabilir.
  • Renkli tekstil ürünleri kullanın: Her ne kadar aksi düşünülse de İskandinav tarzı dekorasyonun renkler için kendi bünyesinde yer ayırdığını söyleyebiliriz. Hem canlı hem de parlak renkleri kullanmak için ev tekstil ürünlerini kullanmanız gerekir. Kimi zaman renkli bir halı, kimi zaman değişik desenleri ve renkleri ile ilgi çeken bir yatak örtüsü ya da renkli yastıklar ve koltuk örtüsü bu konuda ihtiyacınız olan yardımı size sağlayacaktır.
  • Aydınlatmaya dikkat edin: İskandinav yatak odası dekorasyonun da ortamın aydınlık olması çok önemlidir. Tüm detayları uyguladıktan sonra odanın yeterli ışığı aldığından emin olmak için nişler ve LED aydınlatmalar kullanmanız gerekebilir.

iskandinav-yatak-odasi

 

iskandinav-yatak-odasi2

 

iskandinav-yatak-odasi3

Kaynak: Dekorasyonu HayatBir önceki yazımız olan Kitap Okuma Köşeleri başlıklı makalemizde kitap köşesi, kitap okuma köşesi ve kitaplık hakkında bilgiler verilmektedir.


Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık