Gelin Saçı Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

2 Nisan 2015
443 kez görüntülendigelinsasaçgelinsaçç2Gelinlik tamam, ayakkabı tamam  şimdi sıra geldi saça. Belki de işin en zor kısmı da bu. Çünkü siz aslında kalıp gibi durmayan daha doğal tam yüzünüze giden bir saç modeli istersiniz ama o saçın sabahtan akşama kadar bozulmaması, gözünüzün önüne düşüp durmaması gerektiğini bilmek sizi bir anda hayallerden gerçeğe doğru sürükler. Siz gelinsiniz sabah kuaföre gideceksiniz oradan fotoğraf çektirmeye akşam düğün var oynayacaksınız terleyeceksiniz. Siz harap bitap düşseniz de saçınız dimdik o yapıldığı ilk dakika gibi güzel ve sağlam durmalı.

İşte kafanızda bunca sorular varken saç modeli seçerken, saçınızı yaptırırken dikkat etmeniz gereken birkaç kural ve öneri vereceğim;

  1. Öncelikle şu yüz tipine şu saç gider olayı hikaye. Aynaya bakın. Herhalde kimse sizden daha çok görmemiştir kendi yüzünüzü. Her saç tipini deneyip aynaya bakmışsınızdır. Kendi yüzünüzü tanıyın ve ona göre bir model belirleyin.
  2. Saçınızı kendiniz boyuyorsanız, ense başka ucu başka renkse düğünden 1 hafta önce kuaförde saçınızı boyatmayı sakın ihmal etmeyin.
  3. Saçınıza taç, taşlı toka gibi aksesuarlar takabilirsiniz.gelinsaçç99gelingelin
  4. Kuaföre gitmeden önce kafanızda bir model belirleyin. Kuaförle daha önce istediğiniz modeli görüşün prova almak istediğinizi belirtin. Çünkü sağolsun bazı kuaförler yaparım deyip resimdekinden tamamen farklı bir şey çıkarıyor ortaya. Siz net olarak istediğinizi belirtin.
  5. Kuaföre giderken yanınızda güvendiğiniz, zevkli ve size destek olacak biri veya birileri olsun.
  6. Gelinliğinizin eğer üst kısmı kapalıysa asla açık saç modellerin size yakışmayacağını unutmayın. Gelinliğe göre bir model belirleyin.gelin saö 999
  7. Eğer nikah yapıyorsanız yani saçınız sabahtan akşama sağlam kalmak zorunda değilse saçınızı gönlünüze göre açık, yarım toplu gibi modeller de yapabilirsiniz.gelin saçççgelin saç61
  8. Saç modeli seçerken hava şartlarını da düşünün. Eğer dış mekan fotoğraf çektirecekseniz rüzgarlı bir günde açık modeller çabuk bozulacaktır.
  9. gelin saç999gelin saçıgelinsaç 65gelinsaç 97gelinsaç3gelinsaç9gelinsaçç   gelinsaçç36   gelinsaççç7+gelinsaçççç7gelinsaçı2gelinsaçı4gelinsaçı5gelinsaçı6gelinsaçı7gelinsaçı9gelinsaçıı1gelinsaçıı2gelinsaçıı3 gelinsaçıı4 gelinsaçıı5gelinsaçıı7gelinsaçııı9  gleinsaçı1saçgelin87gelinsaçç1gelinaçççgelinsaççç5


Bir önceki yazımız olan Pembe Küçük Ev Aletleri Araştırmam 🙂 başlıklı makalemizde küçük ev aletleri, pembe küçük ev aletleri ve pembe mutfak eşyaları hakkında bilgiler verilmektedir.


Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık