Ev Dekorasyonunda Yapılan Hatalar

21 Ekim 2015
225 kez görüntülendiDekorasyonda sık yapılan temel hataları bilip bunlardan kaçınarak evinizi çok daha profesyonel bir bakış açısıyla dekore edebilirsiniz.

Yeni aldığınız evi baştan aşağı yenilemek hayli maliyetli bir durumdur. Mobilyasından tesisatına, duvar boyasından parkelerine kadar bir sürü masraf. Bu nedenle ev döşerken iyi karar vermeniz şart. Çabuk sıkılınan renkler, modası geçen iddialı mobilyalar ya da eve tıka basa doldurulan aksesuarlar dekorasyonda yapılan en sık hatalardır.

İşte ev dekorasyonunun püf noktaları ve sık sık yapılan temel hatalar…

Mobilya seçimi

Dekorasyonda yapılan en büyük ve en sık hatalardan biri her telden çalan mobilyalardır. Bütün parçalar uyumlu ve tek bir tarz temsil etmelidir. Farklı olduğu için tercih edilen mobilya veya aksesuarlar yanlış seçimler arasındadır. Sizi ifade etmiyorsa o üründen sıkılmanız uzun sürmeyeceği için işlevsel ve kişiliğinizi yansıtan ürünler tercih etmeniz doğru olacaktır. Mobilya mağazasında veya dergide iyi duran bir televizyon ünitesi, sizin evinizde kaba ve diğer eşyalarınızla uyumsuz olabilir. Ürünleri almadan önce evinizde yerleştireceğiniz yerin ölçülerini bilmek ve ona göre almak daha doğru olur.

kücük-salon-aydinlatma

Ahşap dekorasyonu

Ahşap dekorasyon, evinizi ya vezir ya da rezil eden bir öğedir. Eviniz için ahşap ağırlıklı bir dekorasyon düşünüyorsanız çok renkli aksesuarlardan uzak durmalısınız. Çeşit çeşit renkler yerine gümüş ve beyaz renkler tercih ederek ahşabın ağırlığını kırabilirsiniz.

2219cb78de9d5ce0b4fe690d3849665a

Perde tercihi

Dekorasyonda en sık yapılan hatalardan bir diğeri de perde seçimidir. Yüksek tavanlı bir eve sahipseniz salonda tavandan yere kadar dökülen perdeler kullanarak çok hoş bir görünüm kazandırabilirsiniz. Fakat standart bir apartman dairesinde yaşıyorsanız tavan yükseklikleri fazla olmadığından dökümlü perde kullanımı mekanı daraltarak evinizi olduğundan küçük görünmesine yol açacaktır. Büyük desenli bir perde seçiminde bulunduysanız mobilyalarınızın sade olmasına dikkat etmelisiniz.Bir önceki yazımız olan Kablo Saklamak İçin Harika Fikirler başlıklı makalemizde kablo gizleme, kablo gizlemek ve kablo saklama hakkında bilgiler verilmektedir.


Ev Dekorasyonunda Yapılan Hatalar Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık