Duş mu, Küvet mi?Bir ev dekorasyonu için en zorlanılan konuların başında banyo dekorasyonu gelmektedir. Yakın zamana kadar pek çok kişinin banyo dekorasyonu konusunda fazla düşünmüyor olması sebebi ile hala pek çok kişi banyoda duş mu, küvet mi kullanmanın daha avantajlı olacağı konusunda yeterli bilgiye sahip değildir. Bu bakımdan küvetle duşun sağladığı avantajları ve kullanım kolaylıklarını bilmeniz seçim yapmanızı çok daha kolay hale getirecektir.

küvet1

Küvet;

  • Küvetler şık ve konforlu olmaları bakımından tercih edilmektedir. Birbirinden güzel tasarımlara, şekillere ve özelliklere sahip küvetler bulabilmek mümkündür. Dinlendirici köpükler, aromatik yağlar ve ılık su bulunan küvete uzanıp günün tüm yorgunluğunu atabilmeniz mümkündür. Üstelik tercihinizi jakuziden yana kullanarak bu konforu iki katına çıkarabilmeniz de mümkündür.
  • Ilık su terapileri yapmanıza olanak sağlayan küvetler sayesinde ağrılarınızdan, fizyolojik rahatsızlıklarınızdan kurtulabilir, vücudunuzu iyileştirmek için küveti bir yol olarak kullanabilirsiniz.
  • Şık ve konforlu olmasının yanı sıra bazen küvetin bir gereklilik haline geldiğini de söyleyebiliriz. Çocukların daha kolay yıkanması, yaşlı, hamile ve aşırı kiloluların uzun süre ayakta duramaması sebebi ile daha rahat banyo yapabilmeleri için küvet gereklilik olabiliyor.
  • Pek çok özel duşa kabininin yanı sıra oldukça ucuz küvet çeşitlerinin bulunuyor olması küvetlerin oldukça ekonomik olmasına olanak sağlıyor.

dus1

Duş;

  • Banyoda yer sıkıntısı çeken kişiler için ideal bir seçimdir. Küvete nazaran daha az yer kaplaması bakımından yer tasarrufu yapmaktadır. Üstelik küvete nazaran daha az su tüketilmesine neden olduğundan ekonomik bir seçimdir.
  • Temizliği daha kolay olması bakımından avantaj sağlamaktadır. Buzlu ve desenli camlar tercih edilerek kullanılan modelleri su lekesi bırakmadığından dolayı doğru bir seçim olmaktadır.
  • Küveti doldurup keyif yapmaya vakti olmayan kişiler için daha pratik bir kullanım sağlamaktadır.
  • Değişik duş başlıklarını kullanarak kendinizi şelale ya da yağmur altında yıkanıyor gibi hissedebilirsiniz.
  • Yerden yüksek olan mono-blok duş tekneleri de bulunduğundan dolayı çocuklarınızı yıkarken de size büyük bir kolaylık sağlayabilmektedir.

Hem duş hem de küvet kullanım açısından büyük rahatlıklar sunuyor olsa da bu özellikler içerisinde sizin için daha önemli olanları göz önünde bulundurarak seçimlerinizi yapmanın daha doğru olacağını söyleyebiliriz.Bir önceki yazımız olan Şirin Karavanlar başlıklı makalemizde dekorasyon, karavan dekorasyon ve karavan dekorasyon fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Duş mu, Küvet mi? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık