Çerçeve Tasarımı

27 Mart 2015
209 kez görüntülendiçerçeve33

İkea’da satılan birbirinden güzel sevimli çerçeveleri değerlendirmenin birçok yolu var. İşte bunlardan biriyle daha karşınızdayım 🙂 Siz de görünce eminim çok seveceksiniz. Aslında bakınca insan kendi emeğiyle, yaratıcılığıyla yaşadığı ortamı nasıl da güzelleştiriyor değil mi? Her şey maddi imkanlarla sınırlı değil.azla uzatmadan bugünkü süper tatlı projemize başlıyoruz. Bu o kadar basit ki evde çocuğunuzla birlikte 10 dakikada yapabilirsiniz.

çerçece2

 

çerçeve çerçeve1  

 

İşte gerekli olan malzemeler;

1. İkea’da ki Ribba çerçeve (17,99 TL olur kendileri ve siyah rengi de var)

 

çerçece ham
2. Renkli bantlar ( Bunlar neredeyse her hobi mağazasında ve tuhafiyede mevcut 2lisi 10 TL gibi bir fiyatta)
3. Çerçevenin içine yerleştirmek için çeşitli süsler (kurumuş yaprak, kozalak gibi şeyler de olabilir)
4. Karton
5. Makas, cetvel ve yapıştırıcı
Kartonu çerçevenin boyutlarına göre kesiyoruz, aynı şekilden bir tane daha kesip ortasını kare şeklinde açıyoruz. Bunu yaparken cetvelle ölçü almayı ve orantılamayı unutmayın.
Ortasını kestiğimiz kartonu renkli bantlarla kaplayıp, diğer kartonun gözüken kısmını bantlarla simetrik ve diğer kapladığımız kağıdın ters yönüne doğru kaplıyoruz. Ortasını kestiğimiz kartonu diğerinin üstüne yerleştirip yapıştırdıktan sonra geriye süslerimizi yerleştirmek kalıyor. Onları da yapıştırdıktan sonra çerçeveye yerleştiriyoruz. Bitti bile! İşte yine el emeğinizle ortaya koyduğunuz başka kimsede göremeyeceğiniz harika bir aksesuar 🙂 Ellerinize sağlık! 🙂 (Not: Resimleri büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz)

 

çerçeveeeeBir önceki yazımız olan Vazo Süsleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık