Burçlara Göre Ev Dekorasyonu

14 Eylül 2015
661 kez görüntülendiBurçların hayatımıza, karakterimize olan etkilerini bir çok insan kabul eder. Bakalım ev dekorasyonunda burçların etkisi nasıl oluyor. 12 burca göre ev dekorasyonu;

Koç Burcu

koc-burcu-dekorasyon

Lider koç burçları yalnız kalmayı sever ve evde rahatlık onlar için çok önemlidir. Bu sebeple evlerine asgari sayıda mobilya satın alır, bolca alan bırakmayı tercih ederler. En sevdikleri oda yatak odası ve çalışma odası olan koçlar, dekorasyon için bordo ve kırmızı rengi seçer.

Boğa Burcu

boğa-burcu-dekorasyon

Boğa burcundan olanlar sanki dekorasyon için yaratılmıştır. Rahatına düşkün ve zevkli boğalar dekorasyonda doğal ve mavi tonları tercih eder. Tarzları klasik ve Amerikan olur genelde. Uyku onlar için çok önemlidir ve rahat bir yatak için servet ödeyebilirler. En sevdikleri oda yatak odası ve geniş rahat bir koltuk olan oturma odasıdır.

İkizler Burcu

ikizler-burcu-dekorasyon

Tasarım ve yaratıcık konusunda ikizlerin üstüne yoktur, bu özelliklerini hareketli olmalarına bağlayabiliriz. Misafir ağırlamayı seven ikizlerin ev eşyaları hafif olmalıdır çünkü dekorasyonda değişiklik yapmayı severler. Favori odaları olan oturma odasını ise turuncu, sarı, pembe ve bunun gibi canlı renklerle dekore etmekten keyif alırlar.

Yengeç Burcu

yengeç-burcu-dekorasyon

Evcimenlikleriyle ünlü yengeçler için ev kendilerini ve sevdiklerini dış tehlikelerden korudukları, huzur içinde vakit geçirdikleri yerdir. Oturma odalarındaki büyük rahat kanepeleri, retro tarzda dekorları ve yumuşak battaniyeleri onların göz bebeğidir. Ev dekorasyonunda genellikle doğal mavi ve yeşili tercih ederler. En sevdikleri yer ise yatak odası rahatlığında döşenmiş oturma odalarıdır.

Aslan Burcu

aslan-burcu-dekorasyon

İhtişamı ve gösterişi seven Aslan burcunda sıra. Onlar için evlerindeki eşyalar birer hazinedir ve sergilemekten haz duyarlar. Kendilerine özel eşyaları çok sever, antika ürünlere büyük servetler ödemekten çekinmezler. Altın rengi onlar için olmazsa olmazdır.  Favori odaları ise ihtişamlı döşenmiş yatak odalarıdır.

Başak Burcu

başak-burcu-dekorasyon

Kusursuzluğu seven başak burcu için doğa ile uyum çok önemlidir. Evlerinde balkon, bahçe yada teraslarını dekore etmekten büyük keyif alırlar. Aynı şekilde salonlarında da doğal tonlar hakimdir. Doğallık ve sadeliği seven başak burcu gri ve bej renklerini tercih eder. En sevdikleri yer ise yemek yapmayı sevdikleri için mutfak ve balkonlarıdır.

Terazi Burcu

terazi-burcu-dekorasyon

Ev dekorasyonunda yetenekli burçlardan olan terazi burcu, farklı desen ve renk kontrastını çok sever. Desen teraziler için çok önemlidir. Sade mekanları desenler ve renklerle hareketlendirmeye bayılırlar. Renk renk abajurlar, farklı tarzdaki renkli tablolar oturma odalarında yer alır. Pastel ve pembe tonlarını çok seven terazi burcunun en sevdiği yer ise oturma odasıdır.

Akrep Burcu

akrep-burcu-dekorasyon

Temizlik ve düzene önem veren akrepler aydınlık mekanları sever. Birbirine zıt iki renk, siyah ve beyaz ev dekorasyonlarında büyük yer tutar. Evlerinde en sevdikleri mekan ise kendilerini bulabildikleri yatak odalarıdır.

Yay Burcu

yay-burcu-dekorasyon

Gezmeyi seven ve özgür ruhlu yay burcunun bu özelliği ev dekorasyonlarına da etki eder. Otantik ve modern eşyaları çok güzel birleştirir. Geniş kanepeleri ve büyük yastıklarında gezi planı yapmayı severler. Özgür ruhlarının etkisi ile mavi ve turkuaz vazgeçilmezleridir. Misafir ağırlamayı seven yay burcunun favori mekanı oturma odalarıdır.

Oğlak Burcu

oğlak-burcu-dekorasyon

Dekorasyonda modayı sevmeyen Oğlak burcu, geleneksel çizgiden çıkmazlar. Yalnız vakit geçirmeyi seven bu burç için evlerinde mutlaka hobileri ile ilgili bir köşe bulunur. Koyu renkleri ve toprak tonlarını seven Oğlak burçlarının favori mekanları ise yatak odaları ve hobi odalarıdır.

Kova Burcu

kova-burcu-dekorasyon

Modernizmi seven kova burcu için ev dekorasyonunda modern çizgiler vazgeçilmezdir. İmkanları varsa farklı bitkiler ve heykeller ile evlerini süslerler. Teknoloji meraklısı olan bu burç evinde bol bol beyaz ve gri tonlarını kullanır. Özellikle sevdikleri bir mekanları yoktur, evlerinin her odasına değer verirler.

Balık Burcu

balık-burcu-dekorasyon

İşte karşınızda burçların en romantiği. Balık burcunun evinde sizi hoş kokulu mumlar, zevkli tablolar karşılar. Ev dekorasyonunda kendilerini daha rahat ve huzurlu hissettikleri pembe ve tonlarını kullanırlar. Yatak odaları ve mutfakları onların en sevdikleri mekanlardır.Bir önceki yazımız olan İlginç Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizde farklı dekorasyon fikirleri, farklı dekorasyon örnekleri ve ilginç dekorasyon fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık