Antre İçin Dekorasyon Önerileri

23 Mart 2015
2.284 kez görüntülendiAntre Türk kadını için dolap, dolap ve daha da fazla dolap demektir. Duvardan duvara, tavana kadar kapının üstü de dahil olmak üzere koridorlarda ve girişte olabilecek her yerde dolap olmasına bayılırız biz. Ne kadar fazla depolama alanımız olursa o kadar fazla güvende hissederiz kendimizi. Ama sizce de bu biraz aşırı ve estetikten uzak değil mi? Evet eskiden aileler kalabalıktı çok çocuk, dedeler nineler vardı. Ama şimdiki şartlarda çekirdek ailelerin çoğunlukta olduğu bir toplumda bunca dolap evet eve bir düzen getirir ama göz zevkimizi tatmin eder mi bilemiyorum.

Bu arada antrelerdeki tamamen açık ayakkabılıkları, kapaksız dolapları ben de sevmiyorum. Gerçekten çok karışık duruyor. Bu işin bir ortasını bulmamız gerekiyor görünüşe göre.

Bence antre dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken noktalar;

  1. Tüm girişi dolaplarla doldurmayın

Yazının başında da dediğim gibi en önemli nokta bu bence. Yeni, modern, şık evlerde daha eve ilk girer girmez görünecek olan o tüm duvarı kaplayan sağlı sollu dolaplar şık durmayacaktır. Eğer girişiniz büyükse duvarın yarısını sadece dolap yaptırmanızda fayda var. Eğer çok dolap istiyorsanız da bu dolapların açık renk ve girişi boğmayacak şekilde olmasına dikkat edin.

antre 10.  antre 11 antre2

  1. Dresuar yerine kapaklı kısa ayakkabılık kullanabilirsiniz

Dresuarlar çok şık yalan değil. Eğer girişiniz geniş, dolap ihtiyacınız yok ve de param var kullanışsız bir şeye para verebilirim diyorsanız dresuar antreler için cuk diye oturan bir şıklıkta. Ama gel gelelim benim yer sorunum var ama şık da olsun üstüne ayna da koyayım derseniz işte imdadınıza yine İkea yetişiyor. Hem şık hem uygun hem de size depolama alanı sağlayacak dolaplar mevcut. Tabi ki bu tarz şık şeyleri başka yerlerde de bulabilirsiniz.

antre 7  antre antre3 antre6 antre-ve-hol-icin-dekorasyon-fikirleri-ayakkabilik-elbise-askilari-duvar-kagidi-ve-dekorlar-beyaz-gri

  1. Girişin aydınlık olmasına dikkat edin

Bir ev ne kadar aydınlıksa o kadar güzel olur. Kapıdan ilk girdiğinizde girişin ferah, aydınlık ve şık olması öncelikle ev sahibi olarak sizin hoşunuza gidecektir. Eviniz pek güneş almıyor ve karanlık ise antreyi kendi imkanlarınızla daha aydınlık bir hale çevirebilirsiniz. Öncelikle duvar renginin açık olmasına dikkat edin. Ayakkabılık ve dolaplar da açık renk olmalı. Aydınlatma için tek ampullü bir avize yerine 2li 3lü avize seçebilirsiniz. Bunun yanı sıra aynanın iki yanına takacağınız aplikler hem ortamı aydınlatacak hem de çok şık bir görünüm sağlayacaktır.

antre 9

  1. Aynanın arkasına duvar kağıdı yapabilirsiniz

Dresuar ya da kısa dolabın olduğu duvara desenli duvar kağıdı yapabilirsiniz. Tabi ki diğer duvarların tek renk boyanmış olması durumunda. Tüm duvarların desen dolu olması bana fazla karışık gelmiştir her zaman.

 

  1. Kapının yanına küçük bir puf koyabilirsiniz

Kapının girişine koyacağınız puf size ayakkabılarınızı giyip çıkarırken kolaylık sağlayacaktır.

antre4

antre1en-iyi-10-geleneksel-stil-koridor-dekorasyonu-fikri3 giriş-antre-dekorasyonu-4antre 8Bir önceki yazımız olan İkea Rafı Yenileme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Antre İçin Dekorasyon Önerileri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık