Antre Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

4 Aralık 2015
1.348 kez görüntülendi

Ev dekorasyonunda yeterince önemi görmeyen antreler aslında evinizin karşılama yeri olduğu için ilk izlenimin oluştuğu yerdir. Sıcak ve şık dekore edilmiş bir antre evinize girer girmez pozitif enerji yayacak ve evin genelinin dekorasyonu hakkında fikir verecektir. Evimizin bütünlüğü için bu kadar önemli olan antreler bunun yanında evimizin neredeyse en karanlık yerlerinden olduğu için dekorasyon daha detaylı olmalıdır. Peki antremizi dekore ederken nelere dikkat etmeliyiz, antre için ne tarz uygulamalar yapabiliriz?

1- Antre kakaranlık bir bölüm olduğu için açık renkleri kullanmak faydalı olacaktır

antre dekorasyon

2- Daha aydınlık olmasının diğer bir yöntemi uygun aydınlatmadır. Bir kaç kolu olan avizeler, aplik veya spotlar antrenizde yeteri kadar aydınlığı sağlamanıza yardımcı olur

antre-dekorasyon-aydinlik

3- Duvarlarınıza parçalı veya klasik duvar kağıtları uygulayabilirsiniz. Yine bunların açık renk olması fayda sağlayacaktır.

antre-dekorasyon-duvar-kagidi

4- Antrenizde aynalar kullanmanız antreye ferahlık ve büyüklük hissi katar.  Yalnız çok yapılan bir hata var ki o da beyaz aynalar kullanmaktır. Beyaz aynalar ışığı çok yansıtır bunu unutmayın.

antre dekorasyon ayna

5- Antrenizin bir bölümüne aile fotoğraflarınızın şık  çerçevelerle asıldığı bir köşe yapabilirsiniz. Gelen konuklarınız ve sizin için de bu hoş bir köşe olacaktır.

antre-dekorasyon-resim

6- Bunun yanında antrelerde parlak seramik taşları kullanmak da çok sık yapılan hatalardan. Banyo tuvalet gibi yerler koridora bağlandığı için buraların kaygan zeminler olması uygun değildir. Bunun yanında bu tarz zeminler ayak izini fazlasıyla belli edecek ve temizlik konusunda sıkıntı yaratacaktır.

antre dekorasyon zemin

Kaynak: ddekor.com

Bir önceki yazımız olan Ev Dekorasyonunda Perde Seçimi ile ilgi Nelere Dikkat Etmeliyiz? başlıklı makalemizde Bebek odası perdesi, çocuk odası perdesi ve ev dekorasyonunda perde seçimi hakkında bilgiler verilmektedir.


Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık